top of page

0 800 505 501

527

безкоштовно та анонімно щодня з 8:00–20:00

0 800 505 501

527

безкоштовно та анонімно щодня з 8:00–20:00

безкоштовно та анонімно

щодня з 8:00–20:00

безкоштовно та анонімно щодня з 8:00–20:00

НАЦIОНАЛЬНА ГАРЯЧА ЛIНIЯ З ПРОТИДІЇ ТОРГІВЛІ ЛЮДЬМИ ТА КОНСУЛЬТУВАННЯ МІГРАНТІВ

НАЦIОНАЛЬНА ГАРЯЧА ЛIНIЯ З КОНСУЛЬТУВАННЯ МIГРАНТIВ ТА ПРОТИДIЇ ТОРГIВЛI ЛЮДЬМИ

ПРАВИЛА В'ЇЗДУ ДО ІНШИХ КРАЇН ПІД ЧАС ВІЙНИ

Кіпр

Правила в’їзду до країни

В’їзд без закордонного паспорта неможливий

Громадянам України для в’їзду на територію Кіпру обов’язково потрібно мати закордонний паспорт. Якщо у вас закордонний паспорт нового зразка (біометричний), то ви можете в’їхати на Кіпр без візи. Якщо ваш закордонний паспорт старого зразка, вам доведеться отримувати візу.

Віза

Іноземним громадянам, які мають намір поїхати на Кіпр, радимо ознайомитися з відповідною інформацією за посиланням, щоб з’ясувати, чи потрібна їм віза, і якщо так, то куди і як подати заявку в найближчому представництві на Кіпрі (або візовому центрі, до якого їх можуть направити працівники такого центру), виділивши достатньо часу до поїздки для подачі, належної обробки та, у разі схвалення, видачі заявки на візу.

Зверніть увагу, що деякі почесні консули та консульства Кіпру за кордоном також мають право приймати заявки та видавати візи.

Також із закордонним паспортом старого зразка можна в’їхати на Кіпр, відкривши електронну про-візу. Оформити заявку потрібно не пізніше ніж за 3 робочі дні і не раніше ніж за 3 місяці до поїздки. Детальніше про електронну про-візу читайте за посиланням.

Якщо ви в’їжджаєте на територію Кіпру з твариною з країни, що не входить до ЄС, то на кордоні потрібно буде пред’явити сертифікат про вакцинацію (із щепленням від сказу).

Деякі породи собак не допускаються до Республіки Кіпр незалежно від країни їх походження:

  • американський пітбультер’єр (пітбультер’єр);

  • японська тоса (тоса-іну);

  • аргентинський дог (аргентинський мастиф);

  • бразильський мастиф (бразильська філа).

 

Зверніть увагу на такі правила:

  • тварин слід перевозити в клітках, виготовлених відповідно до специфікацій IATA;

  • дату, час прибуття та номер рейсу літака або назву судна, на якому тварину буде ввезено на Кіпр, потрібно повідомити окружному ветеринарному працівникові в пункті в’їзду за 48 годин до прибуття;

  • по прибуттю тварину та її супровідні документи перевіряє ветеринарний працівник або черговий митниці, що діє від імені ветеринарної служби;

  • на основі відповідних інструкцій ветеринарний працівник вирішує, чи буде тварина поміщена на карантин;

  • тваринам, які відповідають ветеринарним нормам, буде дозволено в’їзд без карантину.

 

Щоб отримати детальнішу інформацію щодо подорожі на Кіпр із домашнім улюбленцем, відвідайте вебсторінку: https://moa.gov.cy/?lang=en

Міжнародний захист

Якщо ви постійно проживали в Україні і виїхали з країни після 24 лютого 2022 року, рятуючись від війни, ви можете отримати право на тимчасовий захист відповідно до Директиви про тимчасовий захист (Виконавче рішення Ради (ЄС) 2022/382 від 4 березня 2022 року).

Тимчасовий захист триватиме щонайменше один рік і може бути продовжений залежно від ситуації в Україні. Згідно з Директивою про тимчасовий захист, права включають дозвіл на проживання, доступ до ринку праці та житла, медичну допомогу та доступ до освіти для дітей. Відповідну заяву про тимчасовий захист можна подати в будь-якому районному управлінні імміграційної поліції.

За інформацією Служби притулку, заяву про надання тимчасового захисту можна подавати також онлайн через вебсайт Служби притулку.

Щоб отримати додаткову інформацію, завантажити та заповнити заяву на тимчасовий захист і знайти відповіді на поширені запитання, також відвідайте вебсайт Служби притулку Республіки Кіпр.

Додаткову інформацію про процедури, пов’язані з поданням на тимчасовий захист, можна знайти у відповідному розділі веб-сайту відділу міграції Департаменту реєстрації актів цивільного стану та міграції.

Якщо у вас є поважні причини для пошуку притулку, ви (а також члени вашої сім’ї) повинні подати заяву, як тільки ви прибудете на Кіпр. Якщо ви в’їхали на Кіпр без дозволу або документів, ви повинні з’явитися до влади без зайвої затримки. Якщо ви вже перебуваєте на Кіпрі і боїтеся повертатись у свою країну через події, які відбулися після вашого від’їзду, ви також можете подати заяву про надання притулку.

Коли ви подасте заявку, буде знято відбитки ваших пальців, а також відбитки пальців усіх членів вашої сім’ї, зазначених у вашій заявці. Дітям до 14 років здавати відбитки пальців не потрібно.

 

Куди звертатися

Заяви про надання притулку подаються до імміграційної поліції, а компетентним органом, який приймає заяви, є Служба притулку Міністерства внутрішніх справ.

Ви можете подати заяву про надання притулку в будь-якому законному пункті в’їзду на Кіпр, а саме в аеропорту (Ларнака, Пафос), морському порті (Ларнака, Лімасол), а також в офісі імміграційної поліції вашого округу.

Працевлаштування

Якщо ви оформили статус тимчасового захисту, то вже маєте право на працю на Кіпрі й отримувати дозвіл на роботу вам не потрібно.

Зазвичай громадянам країн, котрі не є членами ЄС, потрібно отримувати дозвіл на роботу, щоб працювати на Кіпрі. Тож якщо ви, не маючи статусу тимчасового захисту, захочете переїхати на Кіпр та працювати в цій країні, вам знадобиться:

  • дозвіл на роботу на Кіпрі (заявку на отримання дозволу подає ваш роботодавець на Кіпрі, поки ви перебуваєте у своїй країні проживання);

  • кіпрська робоча віза, яка дозволяє в’їжджати на Кіпр із метою довгострокового проживання та працевлаштування;

  • дозвіл на проживання, який ви повинні оформити вже приїхавши на Кіпр, якщо бажаєте легально жити в країні більше від 90 днів.

 

Кому потрібен дозвіл на роботу на Кіпрі?

Усі іноземні громадяни, які хочуть мати оплачувану роботу на Кіпрі, мають отримати дозвіл на роботу на Кіпрі. Ці вимоги не поширюються на

  • громадян інших країн — членів Європейського Союзу;

  • громадян Ісландії, Ліхтенштейну, Норвегії та Швейцарії (ЄАВТ).

 

Кіпр є членом ЄС з 2014 року. Це означає, що всі громадяни ЄС користуються свободою пересування, проживання та роботи на Кіпрі. Те ж саме стосується Ісландії, Ліхтенштейну, Норвегії та Швейцарії: хоча ці країни не є членами ЄС, їхні громадяни користуються тими ж правами щодо свободи пересування, що й громадяни ЄС.

 

Хто має право отримати дозвіл на роботу на Кіпрі?

Ви отримаєте дозвіл на роботу на Кіпрі, лише якщо ваш роботодавець доведе, що на цій посаді не міг би працювати громадянин Кіпру або інший громадянин ЄС/ЄАВТ.

Більшості працівників з не ЄС, які приїжджають працювати на Кіпр, легше знайти роботодавця в іноземній компанії, що працює на Кіпрі.

Отримати дозвіл на роботу на Кіпрі мають право іноземці, котрі обіймають такі посади:

  • виконавчий директор із річною мінімальною зарплатою близько 41 000 євро (компанії можуть наймати не більше п’яти іноземних виконавчих директорів);

  • персонал середньої ланки управління або інший персонал із середньою кваліфікацією, наприклад директори чи менеджери середнього рівня, або технічний та операційний персонал, річна зарплата якого становить від 21 000 до 40 000 євро;

  • допоміжний персонал, тобто працівники, які не належать до двох попередніх категорій, але лише за умови, що не було громадян ЄС, які підходять для цієї посади.

 

Більше інформації за посиланням: https://visaguide.world/europe/cyprus-visa/work/

Допомога

Інформація оновлюється.

Інформація оновлюється.

Після того як ваша заявка на тимчасовий захист буде схвалена, ви отримаєте безкоштовний доступ до державних лікарень. Ви можете записатися на прийом до лікаря в державних лікарнях, який також проконсультує щодо доступу до ліків. Щоб дізнатися більше, стежте за повідомленнями прес-служби Республіки Кіпр та інформацією тут.

Державні школи приймають українських дітей. Документи можна подати через управління освіти тієї області, в якій ви проживаєте. Дитину влаштують до школи за місцем проживання (яке необхідно підтвердити договором оренди чи рахунком за комунальні послуги). Також відомі випадки прийому заяв безпосередньо в школах.


Варіант української школи зараз на розгляді в міністерстві освіти. Також різні університети Кіпру запропонували українським студентам навчальні програми та стипендії.

Інтеграція

На Кіпрі є дві офіційні мови — грецька та турецька. Тому рекомендується знати хоча б одну з них для легшої інтеграції в суспільство. Ви можете обрати один із поширених способів вивчення мови.

  • Індивідуальні заняття з репетитором. Викладач складає навчальну програму залежно від потреб та цілей конкретного студента. Такий формат підходить для будь-якої мети навчання.

  • Мовні курси. Вивчення мови у групах до 10 осіб із кваліфікованим викладачем. Курси мають затверджену програму та розраховані на певний проміжок часу. Заняття організовуються при спеціальних центрах вивчення іноземних мов, а також онлайн. Такий вид навчання орієнтований передусім на розвиток комунікативних навичок.

  • Онлайн-курси без участі викладача. Такі курси є готовим записом циклу уроків. Уроки тематично пов’язані і розташовані в порядку зростання складності.

  • Самовчителі — комплексний матеріал, що включає підручник, книгу із завданнями, аудіозаписи, словники тощо. Самовчитель розрахований переважно на осіб, які опановують мову з нуля.

  • Навчальні сайти, онлайн-платформи, мобільні застосунки. Можуть містити як теоретичний, так і практичний матеріал, яскраві ілюстрації, відеоуроки, подкасти, фрагменти фільмів. Онлайн-сервіси пропонують цікаві інтерактивні ігри та вікторини для тестування й закріплення знань.

  • Безпосереднє спілкування з носіями мови через Skype та інші сервіси, читання літератури в оригіналі, перегляд фільмів та прослуховування новин. Усе це забезпечує тісний контакт із мовним середовищем.

  • Опрацювання граматик, довідників, словників та постійна самоперевірка за допомогою онлайн-тестів. У цьому методі існує ризик неправильно зрозуміти чи погано засвоїти матеріал.

Як і все інше на Кіпрі, релігія розділена вздовж зеленої лінії. Жителі півночі — переважно мусульмани-суніти, півдня — греки-православні. Їжа також відображає поділ: на півночі ви знайдете здебільше турецьку кухню, а на півдні — грецьку. Проте де б ви не були на Кіпрі, ви зустрінете клефтико (баранина, запечена в духовці) і мезедес (дипси, салати та інші закуски). Також Кіпр славиться своїми фруктами, які уряд захищає забороною на імпортні продукти. Неодмінно скуштуйте місцеву полуницю, кісточкові, дині, опунцію, цитрусові та виноград.

Протягом року на Кіпрі проходять безліч виставок, концертів і фестивалів. Кіпріоти пишаються своєю культурною спадщиною, яка налічує понад 9000 років. Багато народних традицій, таких як карнавал, Антестирія та Катаклізмос, сягають корінням в античну давнину.

Карнавал святкують перед початком Великого посту. Центром карнавальних гулянь є Лемесос, але деякі свята проходять також у Ларнаці та Пафосі.

Антестирія — фестиваль весняних квітів, свято пробудження природи й людини. Це свято пов’язують з античним культом Діоніса: він помирає щороку восени і народжується щовесни, так само, як і квіти. Під час Анестирії прийнято плести вінки з диких квітів, дарувати квіти близьким. У містах проходять квіткові паради, виставки та ярмарки.

Катаклізмос — свято Потопу, яке збігається з днем Святої Трійці (П’ятдесятницею). Найбільше відзначають цю подію в Ларнаці. В основі свята — радісна хода до моря, під час якої люди окроплюють та поливають одне одного водою. Завершується свято масовим купанням у морі.

Кіпр має багаті музичні й танцювальні традиції, досить відмінні від грецьких. Інструментами, які зазвичай супроводжують народні танці, є скрипка і лауто, лютня з чотирма подвійними струнами, на якій грають пером орла або грифа. Багато кіпрських танців, особливо ті, що виконуються під час весіль, натякають на сільські ритуали залицяння.

У громадах кіпріотів-турків також надзвичайно яскравими є весільні церемонії, релігійні свята (Рамазан), обряди, які супроводжують народження, навчання дітей у школі тощо. Вас вразить гостинність турків-кіпріотів. У минулому важливість гостей залежала від їхнього соціального статусу та віку. Частування зазвичай починали, подаючи каву або щербети, особливо з меду, троянди та ріжкового дерева, пригощали також і фруктовою пастою.

Багату архітектурну спадщину Кіпру відзначила ЮНЕСКО, включивши дев’ять візантійських гірських церков острова та все місто Като-Пафос до свого списку Всесвітньої культурної спадщини.

Якою б не була нинішня ситуація, Кіпр усіяний нагадуваннями про історію. Реліквії всіх епох — грецькі храми, римські мозаїки та фрески 15-го століття — впливають на сучасних художників. Багато кіпрських сіл спеціалізуються на певному виді мистецтва. Подорожуючи островом, ви побачите кераміку, срібні та мідні вироби, плетені кошики, гобелени та знамените мереживо Лефкари.

Корисні контакти  
1. Екстрені служби  

Диспетчерська система екстреної допомоги в усіх країнах Європейського Союзу

2. Гарячі лінії (допомога, консультації)

МОМ Кіпр

+357 22 77 22 70

+357 22 77 22 65 (факс)

Авеню Неру 1102, Нікосія, Кіпр

Посольство України в Республіці Кіпр

+357 22 464380

+357 22 464383

emb_cy@mfa.gov.ua

consul_cy@mfa.gov.ua

вул. Андреа Міаулі, 10, м. Нікосія, Енгомі 2415

3. Державні служби  

Знайдіть контакти державних відомств та агенцій Кіпру, зокрема адреси, вебсайти, електронну пошту, номери телефонів тощо

Корисні контакти 
Екстрені служби  

Диспетчерська система екстреної допомоги в усіх країнах Європейського Союзу

Ця телефонна лінія діє за єдиним безплатним номером і координує дії поліції, пожежної охорони, швидкої медичної допомоги, рятувальників та інших спеціальних служб. 

Гарячі лінії (допомога, консультації)

МОМ Кіпр

+357 22 77 22 70

+357 22 77 22 65 (факс)

Авеню Неру 1102, Нікосія, Кіпр

Посольство України в Республіці Кіпр

+357 22 464380

+357 22 464383

emb_cy@mfa.gov.ua

consul_cy@mfa.gov.ua

вул. Андреа Міаулі, 10, м. Нікосія, Енгомі 2415

Кіпр
Державні служби

Знайдіть контакти державних відомств та агенцій Кіпру

Зокрема адреси, вебсайти, електронну пошту, номери телефонів тощо

Залишились запитання?

bottom of page