top of page

0 800 505 501

527

безкоштовно та анонімно щодня з 8:00–20:00

0 800 505 501

527

безкоштовно та анонімно щодня з 8:00–20:00

безкоштовно та анонімно

щодня з 8:00–20:00

безкоштовно та анонімно щодня з 8:00–20:00

НАЦIОНАЛЬНА ГАРЯЧА ЛIНIЯ З ПРОТИДІЇ ТОРГІВЛІ ЛЮДЬМИ ТА КОНСУЛЬТУВАННЯ МІГРАНТІВ

НАЦIОНАЛЬНА ГАРЯЧА ЛIНIЯ З КОНСУЛЬТУВАННЯ МIГРАНТIВ ТА ПРОТИДIЇ ТОРГIВЛI ЛЮДЬМИ

ПРАВИЛА В'ЇЗДУ ДО ІНШИХ КРАЇН ПІД ЧАС ВІЙНИ

Естонія

Правила в’їзду до країни

В’їзд без біометричного паспорта

Тимчасово переміщеним громадянам України дозволено в’їжджати до Естонії з будь-якими українськими документами.

Обмеження на в’їзд у зв’язку з COVID-19

Жодних коронавірусних обмежень для тимчасово переміщених громадян України немає.

Громадяни України можуть перебувати в Естонії без візи, і їм не потрібно для цього подавати клопотання про міжнародний захист.

Шенгенська віза

Шенгенська віза призначена для короткострокового перебування або транзиту через Шенгенську зону не довше за 90 днів протягом 180-денного періоду. Віза, видана будь-якою країною Шенгенської зони, дає право на подорож до всіх країн, що входять у зону Шенгену, однак ви повинні подавати заяву на отримання візи країни, яка є вашим основним пунктом призначення. Якщо ви подорожуєте одразу до кількох країн Шенгенської зони і жодна з них не буде вашим основним пунктом призначення, вам слід подати заяву на отримання візи країни, до якої ви в’їдете спочатку.

Країни Шенгенської зони: Австрія, Бельгія, Греція, Данія, Естонія, Ісландія, Іспанія, Італія, Латвія, Литва, Ліхтенштейн, Люксембург, Мальта, Нідерланди, Німеччина, Норвегія, Польща, Португалія, Словаччина, Словенія, Угорщина, Фінляндія, Франція, Чехія, Швейцарія та Швеція.

Більше інформації про оформлення документів: https://www.schengenvisainfo.com/estonia-visa/

Міжнародний захист

З 9 березня 2022 року набрало чинності розпорядження Уряду Республіки, згідно з яким громадяни України та члени їхніх сімей, котрі прибули до Естонії, рятуючись від війни, можуть подати клопотання про тимчасовий захист.

 

Тимчасовий захист — це річна посвідка на проживання, яка пропонує громадянам України та членам їх сімей відчуття безпеки та соціальні гарантії.

!!! З тимчасовим захистом громадянин України та члени його сім’ї отримують права, подібні до тих, котрі мають резиденти Естонії, наприклад право на освіту й роботу, доступ до соціальних послуг, медичне страхування, а також вільне пересування в межах Європейського Союзу.

Більше про процедуру отримання тимчасового захисту за посиланням (українською).

Клопотання щодо тимчасового захисту не є обов’язковим. Усі громадяни України мають право залишатися в Естонії навіть без подання клопотання про тимчасовий захист.

Термін «біженець» застосовується до будь-якої особи, яка через обґрунтовані страхи бути переслідуваною через расу, релігію, національність, належність до певної соціальної групи чи політичні переконання перебуває за межами країни свого громадянства і внаслідок таких побоювань не може або не бажає скористатися захистом цієї країни; або яка, не маючи громадянства і перебуваючи за межами країни свого колишнього проживання внаслідок таких подій, не може або боїться повертатися до неї.

 

Естонський Департамент поліції і прикордонної охорони визнає іноземця біженцем, якщо:

  1. іноземець має страх бути переслідуваним;

  2. цей страх обґрунтований об'єктивними обставинами і

  3. пов'язаний із расою, національністю, релігією, приналежністю до певної соціальної групи або політичними поглядами заявника.

 

Додатковий захист надається іноземцям, котрі не відповідають вимогам до біженців, проте щодо котрих є достовірні підстави вважати, що їхнє повернення чи видворення до країни походження може спричинити серйозний ризик у зазначеній країні, зокрема:

  • призначення чи виконання смертної кари;

  • катування або нелюдське чи принизливе для людської гідності поводження чи покарання;

  • індивідуальну загрозу життю цих цивільних осіб чи насильство щодо них через міжнародний чи внутрішній збройний конфлікт.

 

Подання заяви про надання притулку

Є два варіанти подання заяви про надання притулку.

  • Заяву про надання притулку можна подати посадовій особі прикордонної служби в будь-якому прикордонному пункті на державному кордоні Естонської Республіки до в’їзду в країну. Цей варіант використовується, якщо іноземець не має чинної візи, проїзних документів чи дозволу на проживання в Естонії.

  • Якщо іноземець вже перебуває в Естонії, клопотання про надання притулку подається до Відділу міжнародного захисту Департаменту поліції та прикордонної служби.

Більше про процедуру можна дізнатися за посиланням (англійською).

Працевлаштування

Коли буде прийнято рішення про видачу тимчасового захисту і видано рішення про посвідку на проживання, ви можете влаштуватися на роботу або зареєструватися як безробітна особа.

Для пошуку роботи ви можете зареєструватися як безробітний у найближчому відділенні Каси з безробіття: tootukassa.ee/ru/kontakt/ofisy, інфотелефон 15501 (669 6513).

 

Щоб зареєструватися як безробітний, візьміть із собою документ, який посвідчує вашу особу, та рішення про посвідку на проживання. Під час пошуку роботи вам виплачуватимуть допомогу з безробіття, якщо протягом 12 місяців перед реєстрацією як безробітний ви працювали не менше ніж 180 днів (робота в Україні теж враховується), виховували дитину віком до 8 років, навчалися з повним навантаженням або стаціонарно чи були зайняті іншою подібною діяльністю.

Розмір допомоги з безробіття становить 292 євро на місяць, а період виплати — до 9 місяців. Допомога не виплачується, якщо ви маєте інший дохід, розмір якого перевищує 292 євро на місяць.

 

Трудові вакансії для тих, хто прибуває з України, можна знайти тут: onlineexpo.com/ru/rabota-dliaukraintcev-v-estonii.

 

Крім того, вакансії можна шукати на сайті Каси з безробіття: tootukassa.ee/ru

Щоб влаштуватися на роботу в Естонії за звичайною процедурою, іноземцям потрібно мати:

 

Більше про стандартну процедуру працевлаштування для іноземців за посиланням (англійською).

Допомога

Рада з питань біженців Естонії (Estonian Refugee Council) намітила коротко- та довгострокові варіанти надання житла для українських біженців із можливістю проживання безкоштовно або з мінімальними витратами. Розміщення організовано в основному в містах: у готелях, квартирах, приватних будинках та інколи в гуртожитках.

 

Короткострокове житло після прибуття:

Телефон: 1247

Pärnu (24/7): Pikk 18, +372 5349 9911

Tartu (24/7): Riia 179a, +372 5377 0588

Невідкладне розміщення: готельна пропозиція

Портал для пошуку житла (є безкоштовні варіанти): https://kinnisvara24.ee/ru/ukraini

Біженці з України можуть безкоштовно користуватися поїздами Elron та автобусами громадського транспорту.

Усім, хто перебуває в Естонії, гарантується невідкладна медична допомога в разі серйозних чи небезпечних для життя проблем зі здоров’ям.

 

Консультації з питань здоров’я можна отримати за телефоном сімейних лікарів: 1220 (+372 634 6630 — з іноземного номера). При необхідності дзвінок перенаправляють на номер служби екстреної допомоги 112.

 

Також консультації з питань здоров’я та психологічної допомоги надає Департамент соціального страхування в Центрі прийому біженців.

Психологічну підтримку можна отримати й за телефоном кризової підтримки: 116006, +372 6147 393.

Громадян України, які виїхали до Естонії, рятуючись від війни, приймають такі заклади освіти:

  • дитячі садки та ясла для дітей від 1,5 до 7 років;

  • загальноосвітні школи з обов’язковим навчанням для дітей від 7 до 17 років;

  • старші середні школи, професійно-технічні училища, університети;

  • заклади позашкільної освіти: школи хобі та відкриті молодіжні центри (для дітей від 7 років).

 

Робота з молоддю також проводиться у молодіжних центрах та організаціях.

Батьки можуть ознайомитися з інформацією щодо подачі документів на отримання місця в дитячому садку та школі, а також завантажити бланки заяв естонською, англійською та українською мовами за посиланням.

 

!!! Є можливість скористуватися «Шкільною допомогою» — це одноразова фінансова допомога для всіх дітей шкільного віку (від 7 до 19 років), які отримали міжнародний або тимчасовий захист і вперше вступають до школи в Естонії. Допомога призначена для покриття витрат, пов'язаних із вступом до школи. Більше за посиланням: https://www.pagulasabi.ee/uk/shkilna-dopomoga

Інтеграція

В Естонії офіційна мова — естонська, тож її рекомендовано знати для легшої інтеграції в суспільство.

В Україні немає державних ініціатив із вивчення естонської , проте ви можете обрати один із поширених способів вивчення мови.

  • Індивідуальні заняття з репетитором. Викладач складає навчальну програму залежно від потреб та цілей конкретного студента. Такий формат підходить для будь-якої мети навчання.

  • Мовні курси. Вивчення мови у мінігрупах до 10 осіб із кваліфікованим викладачем. Курси мають затверджену програму та розраховані на певний проміжок часу. Курсові заняття організовуються при спеціальних центрах вивчення іноземних мов, а також онлайн. Такий вид навчання орієнтований передусім на розвиток комунікативних навичок.

  • Онлайн-курси без участі викладача. Такі курси є готовим записом циклу уроків, пов’язаних тематично та розташованих у порядку зростання складності.

  • Самовчителі — комплексний матеріал, що включає підручник, книгу із завданнями, аудіозаписи, словники тощо. Самовчитель розрахований переважно на осіб, які опановують мову з нуля.

  • Навчальні сайти, онлайн-платформи, мобільні застосунки. Можуть містити теоретичний і практичний матеріал, яскраві ілюстрації, відеоуроки, подкасти, фрагменти фільмів. Онлайн-сервіси пропонують цікаві інтерактивні ігри та вікторини для тестування й закріплення знань.

  • Безпосереднє спілкування з носіями мови через Skype та інші сервіси, читання літератури в оригіналі, перегляд фільмів та прослуховування новин. Усе це забезпечує тісний контакт з мовним середовищем.

  • Опрацювання граматик, довідників, словників та постійна самоперевірка за допомогою онлайн-тестів. У цьому методі існує ризик неправильно зрозуміти чи погано засвоїти матеріал.

Естонія зберігає багату культурну спадщину: це і народні пісні й танці, і самобутні ремесла, і традиції дерев’яних лазень, і рустикальна кухня.

 

Давні традиції

Самобутня естонська культура налічує тисячі років. У середні віки вулиці Таллінна були заповнені купцями, що вели торгівлю з віддаленими куточками Європи. Для того щоб побачити, як жили люди в Таллінні за старих часів, побувайте в підземеллях бастіонів і Талліннському міському музеї. Фортеці в Раквере, Курессааре та Нарві також сподобаються всій вашій родині. У пошуках ще давніших традицій відвідайте дерев’яну сауну, поїхавши, наприклад, до Саунакюли (Saunaküla, «саунове село»), ​​де ви зможете очистити тіло й душу так, як це робили естонці упродовж століть.

 

Хоровий спів

Естонські народні пісні відомі в усьому світі. Вони демонструють поетичність і старовинну красу естонської мови та часто супроводжуються танцями. Талліннське Співоче свято — грандіозний фестиваль естонського хорового співу, проте він проводиться лише раз на п’ять років.

Наступне Співоче свято відбудеться 1–3 серпня 2022 року.

 

Живі ремесла

Естонська естетика — динамічна, але земна та практична — проявляється у всіх видах прикладного мистецтва, від різьблення з дерева до виготовлення текстилю. Естонські національні костюми шиють із тканої смужками вовни, і в кожної волості своє унікальне поєднання кольорів. Спробуйте створити власні арт-об'єкти, відвідавши майстерклас в Естонському музеї просто неба або в Дерев’яній коморі Авінурмі. У Пярну, у Гільдії Марії Магдалени, можна взяти участь у майстеркласах або придбати твори місцевих художників. Естонський музей прикладного мистецтва та дизайну демонструє сучасні твори естонських дизайнерів, які продовжують та переосмислюють традиції.

Корисні контакти  
1. Екстрені служби  

Диспетчерська система екстреної допомоги в усіх країнах Європейського Союзу

2. Гарячі лінії (допомога, консультації)

МОМ Естонія

+372 611 6088

IOMTallinn@iom.int

Ахтрі 12, EE-10151 Таллінн, Естонія 

Естонська національна гаряча лінія з питань запобігання торгівлі людьми та допомоги постраждалим

Гаряча лінія підтримки постраждалих 24/7

Посольство України в Естонській Республіці

+372 6015815

+372 6015835

emb_ee@mfa.gov.ua

embassyukraine.ee@gmail.com

http://estonia.mfa.gov.ua

Естонська Республіка, м. Таллінн, вул. Лахе, 6

Рада у справах біженців Естонії (допомога й консультування):

Консультативна лінія сімейного лікаря

3. Державні служби  

Знайдіть контакти державних відомств та агенцій Естонії, зокрема адреси, вебсайти, електронну пошту, номери телефонів тощо, за посиланням:

Корисні контакти 
Екстрені служби  

Диспетчерська система екстреної допомоги в усіх країнах Європейського Союзу

Ця телефонна лінія діє за єдиним безплатним номером і координує дії поліції, пожежної охорони, швидкої медичної допомоги, рятувальників та інших спеціальних служб. 

Гарячі лінії (допомога, консультації)

МОМ Естонія

+372 611 6088

IOMTallinn@iom.int

Ахтрі 12, EE-10151 Таллінн, Естонія 

Гаряча лінія підтримки постраждалих 24/7

Естонська національна гаряча лінія з питань запобігання торгівлі людьми та допомоги постраждалим

(керується Департаментом соціального страхування, працює з понеділка по п’ятницю з 8:30 до 17:00 естонською, російською або англійською мовами).

Консультативна лінія сімейного лікаря

(поради щодо здоров’я естонською, англійською та російською мовами)

Посольство України в Естонській Республіці

Графік консульського прийому та телефонних консультацій: щодня з 08:00 до 20:00.

Цілодобова гаряча лінія: +372 5887 4477

+372 6015815

+372 6015835

emb_ee@mfa.gov.ua

embassyukraine.ee@gmail.com

http://estonia.mfa.gov.ua

Естонська Республіка, м. Таллінн, вул. Лахе, 6

Рада у справах біженців Естонії (допомога й консультування)

Естонія
Державні служби

Знайдіть контакти державних відомств та агенцій Естонії

Зокрема адреси, вебсайти, електронну пошту, номери телефонів тощо, за посиланням:

Залишились запитання?

bottom of page