top of page

0 800 505 501

527

безкоштовно та анонімно щодня з 8:00–20:00

0 800 505 501

527

безкоштовно та анонімно щодня з 8:00–20:00

безкоштовно та анонімно

щодня з 8:00–20:00

безкоштовно та анонімно щодня з 8:00–20:00

НАЦIОНАЛЬНА ГАРЯЧА ЛIНIЯ З ПРОТИДІЇ ТОРГІВЛІ ЛЮДЬМИ ТА КОНСУЛЬТУВАННЯ МІГРАНТІВ

НАЦIОНАЛЬНА ГАРЯЧА ЛIНIЯ З КОНСУЛЬТУВАННЯ МIГРАНТIВ ТА ПРОТИДIЇ ТОРГIВЛI ЛЮДЬМИ

ПРАВИЛА В'ЇЗДУ ДО ІНШИХ КРАЇН ПІД ЧАС ВІЙНИ

Мальта

Правила в’їзду до країни

Правила в’їзду для громадян України

Мальта надає право громадянам України звернутися за статусом тимчасового захисту, який буде дійсним до 4 березня 2023 року. Якщо підстави для надання тимчасового захисту залишатимуться, його може бути продовжено ще на два послідовні періоди тривалістю шість місяців кожен, тобто до 4 березня 2024 року.

Вʼїзд без закордонного паспорта

Для вʼїзду на територію Мальти потрібно мати закордонний паспорт.

Шенгенська віза призначена для короткострокового перебування або транзиту через Шенгенську зону не довше за 90 днів протягом 180-денного періоду. Віза, видана будь-якою країною Шенгенської зони, дає право на подорож до всіх країн, що входять у зону Шенгену, однак ви повинні подавати заяву на отримання візи країни, яка є вашим основним пунктом призначення. Якщо ви подорожуєте одразу до кількох країн Шенгенської зони і жодна з них не буде вашим основним пунктом призначення, вам слід подати заяву на отримання візи країни, до якої ви в’їдете спочатку.

Країни Шенгенської зони: Австрія, Бельгія, Греція, Данія, Естонія, Ісландія, Іспанія, Італія, Латвія, Литва, Ліхтенштейн, Люксембург, Мальта, Нідерланди, Німеччина, Норвегія, Польща, Португалія, Словаччина, Словенія, Угорщина, Фінляндія, Франція, Чехія, Швейцарія та Швеція.

Більше інформації про оформлення документів за посиланням: https://www.schengenvisainfo.com/malta-visa/

Міжнародний захист

Хто має право на тимчасовий захист?

Рішення про тимчасовий захист поширюється на осіб, які виїхали з України 24 лютого 2022 року або пізніше, рятуючись від війни. Зокрема це такі категорії населення:

а) громадяни України, які проживали в Україні до 24 лютого 2022 року;

б) особи без громадянства та громадяни третіх країн, які користувалися міжнародним захистом або аналогічним національним захистом в Україні до 24 лютого 2022 року;

в) члени сімей осіб, зазначених у пунктах (а) та (б). У випадку, якщо сім’я вже перебувала та проживала в Україні до 24 лютого 2022 року, членами сім’ї вважаються:

  1. чоловік (дружина) особи, згаданої в пунктах (а) або (б), або неодружений партнер, який перебуває в стабільних стосунках;

  2. неповнолітні незаміжні діти особи, згаданої в пунктах (а) або (б), або діти її партнера чи партнерки, незалежно від того, народжені вони в шлюбі, поза шлюбом чи усиновлені;

  3. інші близькі родичі, які проживали разом у складі сім’ї в момент виникнення обставин, пов’язаних із масовим напливом переміщених осіб, і на цей момент повністю або головним чином залежали від особи, згаданої в пункті (а) або (б).

На Мальті тимчасовий захист надається також громадянам третіх країн та особам без громадянства, котрі можуть довести, що вони законно проживали в Україні до 24 лютого 2022 року на підставі дійсної посвідки на постійне проживання, виданої відповідно до українського законодавства, й не мають змоги повернутися на безпечних та довготривалих умовах у свою країну чи регіон походження.

Які права мають власники цього статусу?

Відповідно до положень Директиви про тимчасовий захист, власники статусу матимуть право на:

• посвідку на проживання;

• доступ до ринку праці та розміщення;

• соціальну допомогу;

• медичну допомогу (щонайменше на необхідну невідкладну допомогу та необхідне лікування хвороби);

• доступ до освіти для дітей та підлітків.

 

Чи є тимчасовий захист «автоматичним»?

Ні. Запити про тимчасовий захист необхідно подавати в Агентство міжнародного захисту (IPA)​.

Органом, відповідальним за реєстрацію заяв про надання притулку на Мальті, є колишній офіс Уповноваженого у справах біженців (RefCom), тепер відомий як Агентство міжнародного захисту (IPA). IPA також є органом, відповідальним за прийняття рішень у першій інстанції щодо клопотань про надання притулку.

Закон більше не передбачає термінів для шукача притулку для звернення за міжнародним захистом, а також вказує, що Уповноважений забезпечує, щоб заяви не були відхилені та не виключені з розгляду лише на тій підставі, що вони не були подані одразу.

Заявки на отримання статусу шукача притулку необхідно подавати в приміщенні IPA. Осіб, котрі звернуться до будь-якого іншого державного органу, зокрема до поліції Мальти, висловлюючи бажання попросити притулку, буде направлено до IPA.

Дітям без супроводу потрібні законні опікуни, щоб подати заяву про надання притулку. Закон 2020 року про захист неповнолітніх (альтернативний догляд) замінив попереднє законодавство про захист дітей, які потребують опіки та підтримки, включно з дітьми без супроводу та/або дітьми, які проживають окремо. Згідно з чинною процедурою, тепер за призначення законного опікуна та захисника дитини відповідає суд.

Більше інформації можна знайти за посиланням.

Працевлаштування

Особи, які оформили тимчасовий захист, мають право на працю в Республіці Мальта. Додаткового дозволу на роботу отримувати не потрібно. Для пошуку роботи можна звернутися до центрів зайнятості.

Хоча більшість людей можуть отримати туристичну візу для в’їзду на Мальту, як правило, на 90 днів, туристична віза не дає дозволу на роботу. Ті, хто прострочує термін дії візи або намагається працювати нелегально, ризикують отримати штрафи, депортацію і навіть заборону на повторний в’їзд до країни.

Проте для тих, хто має туристичну візу, є спосіб залишитися на постійній основі та працювати легально, отримавши дозвіл на роботу. Можливості отримати дозвіл на роботу залежать від роботодавця та професії. Заявку на отримання цього дозволу від вашого імені має подати роботодавець. Як правило, дозвіл на роботу дійсний протягом року.

Якщо ви приїжджаєте з країни, яка не входить до ЄС, вам потрібно спочатку отримати візу, щоб легально в’їхати на Мальту. Тоді ви можете подати заявку на дозвіл на проживання та робочу візу, коли ви тут. Громадяни США, Австралії, Великобританії або Канади можуть в’їхати в країну та перебувати до 90 днів без візи, але на роботу для них діють ті самі обмеження.

Jobsplus, раніше відома як Корпорація зайнятості та навчання (ETC), відповідає за оформлення ліцензій на працевлаштування для іноземців, які бажають працювати на Мальті.

Однак спочатку вам потрібно буде подати заявку на довгострокову візу, а також надати:

  • заповнену анкету на візу;

  • супровідний лист із поясненням мети в’їзду на Мальту;

  • дійсний паспорт;

  • дві паспортні фотографії;

  • доказ медичного страхування;

  • трудовий договір із мальтійською компанією;

  • підтвердження того, що вам є де зупинитися на Мальті;

  • докази, що ви маєте достатньо коштів, щоб покрити своє перебування в країні.

Щоб отримати дозвіл на роботу, потрібно надати більше матеріалів, зокрема:

  • заповнену анкету;

  • копію вашого резюме;

  • копію вашої візи;

  • лист від вашого роботодавця;

  • фото як на паспорт;

  • посилання та відгуки про вашу кваліфікацію;

  • медичну довідку про стан здоров'я;

  • звіт про вакансію, щоб показати, що компанія шукала кваліфікованих місцевих жителів перед тим, як запропонувати посаду вам.

Допомога

Громадянам України надається медична допомога (щонайменше невідкладна допомога та лікування основних захворювань).

Діти шкільного віку, які мають статус тимчасового захисту, мають право навчатись у мальтійських школах.

Інтеграція

В Мальті є дві офіційні мови — мальтійська та англійська. Рекомендується знати хоча б одну з них, щоб легше інтегруватися в суспільство. Ви можете обрати один із поширених способів вивчення мови.

  • Індивідуальні заняття з репетитором. Викладач складає навчальну програму залежно від потреб та цілей конкретного студента. Такий формат підходить для будь-якої мети навчання.

  • Мовні курси. Вивчення мови у групах до 10 осіб із кваліфікованим викладачем. Курси мають затверджену програму та розраховані на певний проміжок часу. Заняття організовуються при спеціальних центрах вивчення іноземних мов, а також онлайн. Такий вид навчання орієнтований передусім на розвиток комунікативних навичок.

 

!!! Хоча Мальта і не має власних мовних центрів в Україні, рекомендуємо скористатися курсами Британської Ради для вивчення англійської мови: https://www.britishcouncil.org.ua/

  • Онлайн-курси без участі викладача. Такі курси є готовим записом циклу уроків. Уроки тематично пов’язані та розташовані в порядку зростання складності.

  • Самовчителі — комплексний матеріал, що включає підручник, книгу із завданнями, аудіозаписи, словники тощо. Самовчитель розрахований переважно на осіб, які опановують мову з нуля.

  • Навчальні сайти, онлайн-платформи, мобільні застосунки. Можуть містити як теоретичний, так і практичний матеріал, яскраві ілюстрації, відеоуроки, подкасти, фрагменти фільмів. Онлайн-сервіси пропонують цікаві інтерактивні ігри та вікторини для тестування й закріплення знань.

  • Безпосереднє спілкування з носіями мови через Skype та інші сервіси, читання літератури в оригіналі, перегляд фільмів та прослуховування новин. Усе це забезпечує тісний контакт із мовним середовищем.

  • Опрацювання граматик, довідників, словників та постійна самоперевірка за допомогою онлайн-тестів. У цьому методі існує ризик неправильно зрозуміти чи погано засвоїти матеріал.

Народ Мальти

Мальтійці відомі своєю дружелюбністю та гостинністю. На островах часто розмовляють англійською, багато хто говорить італійською як третьою мовою. Мальтійці мають сильне почуття спільноти, а рівень злочинності тут один з найнижчих у світі. Завдяки сонячній погоді та невимушеному середовищу, кількість експатів на островах дедалі зростає.

 

Культура і спосіб життя на Мальті

Джазові, оперні та рок-фестивалі, танцювальні шоу, художні виставки, вистави, музеї — безліч свят та культурних заходів відбуваються на Мальті протягом усього року. Улітку на островах вас здивують пишні сільські бенкети та сліпучі феєрверки.

 

Мальтійська їжа

Мальтійці ставляться до їжі дуже серйозно. Тут люблять обідати і дотримуються типової середземноморської дієти: багато оливкової олії, помідорів, свіжих морепродуктів і макаронних виробів. Мальта славиться медом із дикого чебрецю, полуницею, козячим сиром, оливками та бігілою — улюбленим місцевим пюре з квасолі. Пастиці — мабуть, найпоширеніший вид мальтійської вуличної їжі. Це вироби з тіста, начинені м’яким горошком або сиром рикота, і коштують вони зовсім не дорого. Сімейні пекарні-пастицерії продають цю смакоту буквально на кожному кроці.

Корисні контакти  
1. Екстрені служби  

Диспетчерська система екстреної допомоги в усіх країнах Європейського Союзу

2. Гарячі лінії (допомога, консультації)

МОМ Мальта

+356 2137 4613

Apt. 2, De Vilhena Residence, Trejqet il-Fosos, Floriana,FRN-1182, Мальта

Посольство України в Італії, Мальті та Сан-Марино

+39 06 841 2630

+39 06 820 03641

+39 351 9886823 (гаряча лінія)

emb_it@mfa.gov.ua

gc_it@mfa.gov.ua

http://italy.mfa.gov.ua

Via Guido d’Arezzo 9, 00198 Roma (Рим)

3. Державні служби  

Знайдіть контакти державних відомств та агенцій Мальти, зокрема адреси, вебсайти, електронну пошту, номери телефонів тощо

Корисні контакти 
Екстрені служби  

Диспетчерська система екстреної допомоги в усіх країнах Європейського Союзу

Ця телефонна лінія діє за єдиним безплатним номером і координує дії поліції, пожежної охорони, швидкої медичної допомоги, рятувальників та інших спеціальних служб. 

Гарячі лінії (допомога, консультації)

МОМ Мальта

+356 2137 4613

Apt. 2, De Vilhena Residence, Trejqet il-Fosos, Floriana,FRN-1182, Мальта

Посольство України в Італії, Мальті та Сан-Марино

+39 06 841 2630

+39 06 820 03641

+39 351 9886823 (гаряча лінія)

emb_it@mfa.gov.ua

gc_it@mfa.gov.ua

http://italy.mfa.gov.ua

Via Guido d’Arezzo 9, 00198 Roma (Рим)

Мальта
Державні служби

Знайдіть контакти державних відомств та агенцій Мальти

Зокрема адреси, вебсайти, електронну пошту, номери телефонів тощо

Залишились запитання?

bottom of page