top of page

0 800 505 501

527

безкоштовно та анонімно щодня з 8:00–20:00

0 800 505 501

527

безкоштовно та анонімно щодня з 8:00–20:00

безкоштовно та анонімно

щодня з 8:00–20:00

безкоштовно та анонімно щодня з 8:00–20:00

НАЦIОНАЛЬНА ГАРЯЧА ЛIНIЯ З ПРОТИДІЇ ТОРГІВЛІ ЛЮДЬМИ ТА КОНСУЛЬТУВАННЯ МІГРАНТІВ

НАЦIОНАЛЬНА ГАРЯЧА ЛIНIЯ З КОНСУЛЬТУВАННЯ МIГРАНТIВ ТА ПРОТИДIЇ ТОРГIВЛI ЛЮДЬМИ

ПРАВИЛА В'ЇЗДУ ДО ІНШИХ КРАЇН ПІД ЧАС ВІЙНИ

Польща

З 2017 року громадяни України можуть в’їжджати до Польщі та інших країн ЄС для короткострокового перебування за біометричним паспортом без візи. Громадянам України без біометричного паспорта для в’їзду в країну зазвичай потрібна віза. Однак наразі процедуру спрощено. Існують способи заїхати на територію Польщі без біометричного паспорта (наприклад, заява на 15-денне перебування) і навіть без документів (якщо подається заява про надання притулку). 

 

Пропускні пункти на польсько-українському кордоні часто бувають перевантажені, піший та автомобільний перетин може зайняти кілька годин. Ситуацію на деяких ПП можна відстежувати за посиланням

По обидва боки кордону на пунктах пропуску чергують представники екстрених служб і волонтери, готові надати медичну, соціальну та іншу допомогу, забезпечити гарячою їжею та напоями.

 

Громадянам України, які в’їжджають на територію Польщі на власних автівках, рекомендовано на кордоні купити європейський страховий поліс — так звану «Зелену карту».

Залежно від транспорту, якийм ви перетинаєте кордон, оберіть пункт перетину кордону з Польщею, що розташовані у Львівській чи Волинських областях. Перелік пунктів пропуску доступні за посиланням https://dpsu.gov.ua/ua/map

Для перетину кордону жодних тестів на COVID-19 робити не потрібно. Крім того, особи, які перетинають польсько-український кордон, не зобов'язані проходити карантин, незалежно від того, вакциновані вони чи ні.

Скасовано раніше прийняті спрощення для перетину кордону з тваринами. Зараз для перетину кордону потрібно мати ветеринарний паспорт міжнародного зразка, мікрочип, сертифікат проведених вакцинацій та титри на антитіла до сказу. Без наявності цих документів тварині буде відмовлено у допуску на територію Польщі. 

Шенгенська віза призначена для короткострокового перебування або транзиту через Шенгенську зону не довше за 90 днів протягом 180-денного періоду. Віза, видана будь-якою країною Шенгенської зони, дає право на подорож до всіх країн, що входять у зону Шенгену, однак ви повинні подавати заяву на отримання візи країни, яка є вашим основним пунктом призначення. Якщо ви подорожуєте одразу до кількох країн Шенгенської зони і жодна з них не буде вашим основним пунктом призначення, вам слід подати заяву на отримання візи країни, до якої ви в’їдете спочатку.

Країни Шенгенської зони: Австрія, Бельгія, Греція, Данія, Естонія, Ісландія, Іспанія, Італія, Латвія, Литва, Ліхтенштейн, Люксембург, Мальта, Нідерланди, Німеччина, Норвегія, Польща, Португалія, Словаччина, Словенія, Угорщина, Фінляндія, Франція, Чехія, Швейцарія та Швеція.

 

Навіть якщо людина не має чинного біометричного закордонного паспорта, вона може отримати дозвіл на в’їзд до Польщі.

Якщо людина не має чинного паспорта, вона може претендувати на в’їзд до Польщі на термін до 15 днів.

Щоб отримати дозвіл на в'їзд до Польщі на 15 днів (стаття 32, 1 закону про іноземців), особа має подати заяву на кордоні головному коменданту прикордонної служби. Завдяки цій опції в людини буде можливість подати заяву на отримання тимчасової посвідки на проживання на будь-якій підставі та виїхати до інших країн ЄС — якщо це буде потрібно. 

 

Ті, кому заборонений в’їзд, теж можуть в’їхати до Польщі. Проте слід враховувати, що прикордонник може вимагати від суду помістити вас в охоронюваний центр, де ви перебуватимете в умовах затримання. Заборона на в'їзд не перешкоджає людині шукати притулку. Ця процедура в будь-якому випадку має бути доступною для людини. 

Українцям, які вже перебувають у Польщі, термін легального перебування буде подовжено.

Правила в’їзду до країни

Статус тимчасового захисту в повному спектрі можуть отримати: 

  1. громадяни України, які виїхали з України до Польщі, рятуючись від війни, після 24 лютого 2022 р.;

  2. подружжя громадян України, які виїхали з України до Польщі, рятуючись від війни, після 24 лютого 2022 р.;

  3. громадяни України, які мають Карту поляка та виїхали з України до Польщі, рятуючись від війни, після 24 лютого 2022 р. (вони могли приїхати з іншої країни, наприклад, Словаччини);

  4. діти громадян України, котрі належать до зазначених вище груп, народжені на території Польщі.

Особи обов’язково повинні мати підтвердження про реєстрацію на кордоні, отримане після 24 лютого, або номер PESEL, який необхідно подати протягом 60 днів з дня перетину кордону. 

Частково статус тимчасового захисту можуть отримати: 

  1. громадяни України, які перебувають у Польщі на законних підставах, — вони мають право працювати без дозволу на роботу та вести будь-який вид бізнесу;

  2. громадяни України, термін дії візи або тимчасового дозволу яких закінчився 24 лютого 2022 року, — їхнє законне перебування подовжено до 4 березня 2024 року.
     

На аналогічній основі статус тимчасового захисту надається: 

  1. громадянам України та членам їхніх сімей, які не перетнули напряму кордон з України до Польщі, але заявляють, що хочуть залишитися в Польщі;

  2. особам без громадянства, біженцям та їхнім родинам, які виїхали з України, рятуючись від війни;

  3. громадянам третіх країн, котрі мають посвідку на постійне проживання в Україні та не можуть безпечно повернутися до своєї країни походження. 

Особи, що належать до цих груп, можуть безкоштовно отримати сертифікат, що підтверджує їхній статус бенефіціарів тимчасового захисту в Польщі. Для цього треба звернутися до керівника Управління у справах іноземців у Варшаві (вул. Таборова, 33). Сертифікат дійсний протягом року.

Заяву для надання притулку можна подана і під час перебування в Республіці Польща, і під час перебування за кордоном. Заява подається безпосередньо керівнику Управління у справах іноземців. У заяву можуть бути включені також інші особи, зокрема подружжя заявника або неповнолітні діти. Подружжя заявника має надати письмову згоду на подання заяви про надання притулку від свого імені або від імені своїх неповнолітніх дітей. Немає спеціальної форми заяви про надання притулку, однак заява про надання притулку має містити такі елементи:

  • особисті дані заявника та осіб, від імені яких заявник діє, у межах, необхідних для надання притулку;

  • зазначення країни походження заявника та осіб, від імені яких діє заявник;

  • вказівка ​​ключових подій, що слугують підставою для пошуку притулку.

Іноземець, який подає заяву про надання притулку під час перебування в Республіці Польща, зобов’язаний здати відбитки пальців та сфотографуватися. Якщо особа залишається за кордоном, вона додає до заяви фотографію, а вже після прибуття на територію Республіки Польща на підставі національної візи здає відбитки для участі у провадженні про надання притулку або у зв’язку з наданням притулку.

Працевлаштування

Особи зі статусом тимчасового захисту можуть працювати без дозволу на роботу чи робочої візи. Для працевлаштування потрібно мати довідку про тимчасову охорону.

Біженці та особи, які очікують рішення про надання притулку, також мають право працювати в Польщі. Для працевлаштування можна використовувати тимчасовий документ, що посвідчує особу, який надається під час подання заяви про надання притулку, та довідку, видану керівником Управління у справах іноземців.

Зазвичай іноземцям для працевлаштування в Польщі потрібно мати робочу візу або дозволи на проживання та роботу.

Особам, які планують працювати в Польщі, знадобиться польський роботодавець, щоб подати заяву на отримання дозволу на роботу від їхнього імені. Для отримання дозволу на роботу від імені іноземного працівника роботодавець повинен надати кілька документів, зокрема:

  • заповнену анкету;

  • докази сплати внеску за заявку;

  • підтвердження правового статусу роботодавця з Національного судового реєстру;

  • поточний облік господарської діяльності роботодавця;

  • копії сторінок паспорта заявника з відповідною туристичною інформацією;

  • доказ того, що заявник має медичне страхування;

  • акт компанії;

  • копію довідки про прибутки або збитки, понесені роботодавцем;

  • копію договору щодо послуги, що надається в Польщі.

 

У процесі подання заявки є кілька етапів. Перш ніж подавати заяву на отримання дозволу на роботу за кордоном, роботодавець повинен провести тест ринку праці. Метою цього тесту є визначення того, чи є громадяни Польщі або інші громадяни ЄС, які відповідають вимогам посади. Громадяни Польщі мають пріоритет перед іноземцями.

Якщо на ринку немає тих, хто шукає відповідну роботу, роботодавець може подати заявку на отримання дозволу на роботу від імені іноземця. Відповідальність за оформлення дозволу на роботу несе роботодавець. До заяви роботодавець повинен додати документи, що підтверджують виконання наступних умов:

  • умови працевлаштування є сприятливими згідно з усіма чинними трудовими нормативно-правовими актами, включно з положеннями КЗпП;

  • заробітна плата не більше як на 30% нижча від середньомісячної заробітної плати, за даними воєводського управління.

 

Роботодавець також повинен надати необхідні документи, перелічені вище. Працівник зобов’язаний надати роботодавцю необхідні особисті документи, наприклад копії сторінок паспорта.

Дозволи на роботу в Польщі видає поземельний голова місцевого самоврядування — воєвода. Після схвалення заявки на отримання дозволу на роботу буде виготовлено три копії дозволу: один для воєводського управління, один для роботодавця і один для працівника. Роботодавець несе відповідальність за надання працівникові дозволу на роботу. Після цього працівник може почати легально працювати в Польщі.

Співробітники повинні знати, що їхній дозвіл на роботу дійсний лише на час перебування в компанії, яка подала заявку від їхнього імені. Якщо вони захочуть змінити місце роботи, то новому роботодавцю доведеться подати заявку на отримання абсолютно нового дозволу

Національний інтервенційно-консультаційний центр для постраждалих від торгівлі людьми: +48 22 628 01 20

Телефон довіри Фонду протидії торгівлі людьми та рабству La Strada: +48 22 628 99 99, +48 605 687 750

Телефон інформаційної лінії МОМ: +48 22 490 20 44

Телефон довіри для постраждалих (цілодобово): +48 222 309 900

Міжнародний захист

Допомога

Якщо у вас немає гарантованого місця перебування в Польщі, зверніться до найближчого пункту прийому. Тут ви отримаєте інформацію про перебування в Польщі. Вам також можуть надати тимчасове проживання, гарячу їжу та напої, базову медичну допомогу та місце відпочинку.  

Список пунктів прийому, який весь час оновлюється, є за посиланням: https://www.gov.pl/web/ua/-2  

Якщо вас привезли до якогось міста чи містечка Польщі і вам потрібне житло чи будь-яка інша допомога, зверніться до інформаційного пункту, організованого мерією — місцевим муніципалітетом. Найчастіше такі пункти розташовані на вокзалах. За посиланнями, поданими нижче, можна знайти адреси пунктів у найголовніших містах Польщі. 

 

Варшава

Гданськ

Познань

Лодзь

Краків

 

Фонд «Наш вибір» за підтримки варшавської організації «Український дім» впроваджує програму «Домашня допомога для України». Програма координує пропозиції, які надходять від громадян Польщі, допомагаючи українцям, які рятуються від війни, знайти квартиру чи кімнату. Детальніше про програму на сайтах організацій: 

ukrainskidom.pl 

naszwybor.org.pl

У Польщі скасовано пільги для українців для оплати транспортних послуг. 

«Асоціація юридичної допомоги» надає інформацію та юридичні консультації щодо в'їзду до Польщі та правил перебування в країні.

Телефон: +48 792 568 561 

Електронна пошта : biuro@interwencjaprawna.pl

Якщо ви громадянин України і прибули до Польщі через російську агресію, ви можете отримати доступ до безкоштовної медичної допомоги.

Інфолінія українською мовою, створена Національним фондом охорони здоров’я: 800 190 590

Шкільна освіта

Діти від 7 до 18 років з України можуть навчатися в польських школах безкоштовно. Незнання польської мови не є формальною перешкодою. Для зарахування до школи необхідна заява від батьків або законних опікунів. Рішення щодо зарахування приймає директор.
Також для школярів затверджено подовжений термін перебування на території Польщі. 
https://www.portalsamorzadowy.pl/edukacja/nowelizacja-rozporzadzenia-w-sprawie-edukacji-dzieci-z-ukrainy-weszla-w-zycie,476737.html

 

Вища освіта

Краківський технологічний університет має намір у 2022/2023 навчальному році розпочати безкоштовне навчання українською мовою з інженерії для кандидатів з України, які були вимушені виїхати до Польщі, рятуючись від війни.

Нижче описані варіанти, як українці можуть отримати в Польщі безкоштовну вищу освіту.

  • Навчання з Картою поляка

Вступ на безкоштовне навчання до державних вищих навчальних закладів у Польщі можливий для українців та білорусів із польським походженням, яке підтверджено документально — Картою поляка або Картою побуту (оформлюється в Польщі). Обидва документи дозволяють безкоштовно навчатися в польських вишах нарівні з громадянами Польської Республіки.

 

  • Знання польської мови на рівні С1

Найреальнішим способом вступити на безкоштовне навчання в Польщі є знання польської мови на рівні С1, підтверджене сертифікатом, виданим державною комісією. Тестування проводиться 2–3 рази на рік як у Польщі, так і в Україні. Тестування платне, попередня реєстрація є обов’язковою.

 

  • Безкоштовне навчання у ВНЗ Польщі на конкурсній основі

Якщо ви маєте високий бал атестату та ЗНО і не боїтеся складати вступні іспити, а ваш рівень польської не менший за В2, вступайте до державних польських вишів на бюджет на конкурсній основі. Брати участь у конкурсі можуть усі бажаючі, які закінчили 11 класів загальноосвітньої школи, а також студенти, впевнені у своїх знаннях та силах.

 

Професійно-технічна освіта

Українці віком до 18 років, які закінчили 9 або 10 класів загальноосвітньої школи, мають право на безкоштовне навчання у всіх польських технікумах. Оплачується лише разовий внесок, проживання в гуртожитку та харчування, а також медичне страхування. Після закінчення технікуму студенти складають матуру — іспит, за результатами якого можна вступати на безкоштовне навчання до польських вишів.

Інтеграція

До поширених способів вивчення мов належать:

  •  Індивідуальні заняття з репетитором. Викладач складає навчальну програму залежно від потреб та цілей конкретного студента. Такий формат підходить для будь-якої мети навчання.

  •  Курси польської. Такий вид навчання орієнтований передусім на розвиток комунікативних навичок. Заняття проходять у спеціальних центрах вивчення іноземних мов, а також онлайн. Прикладом курсів можуть бути програми, організовані львівським освітнім центром «Білий Орел», який є партнером є Генерального консульства Польщі у Львові: https://polcentrum.com/

  •  Онлайн-курси без участі викладача. Такі курси є готовим записом циклу уроків, пов’язаних тематично та розташованих у порядку зростання складності.

  •  Самовчителі — комплексний матеріал, що включає підручник, книгу із завданнями, аудіозаписи, словники тощо. Самовчитель розрахований переважно на осіб, які опановують мову з нуля.

  •  Навчальні сайти, онлайн-платформи, мобільні застосунки. Можуть містити теоретичний і практичний матеріал, яскраві ілюстрації, відеоуроки, подкасти, фрагменти фільмів. Онлайн-сервіси пропонують цікаві інтерактивні ігри та вікторини для тестування й закріплення знань.

  •  Безпосереднє спілкування з носіями мови через Skype та інші сервіси, читання літератури в оригіналі, перегляд фільмів та прослуховування новин. Усе це забезпечує тісний контакт з мовним середовищем.

  •  Опрацювання граматик, довідників, словників та постійна самоперевірка за допомогою онлайн-тестів. У цьому методі існує ризик неправильно зрозуміти чи погано засвоїти матеріал.

Капці для гостей

Цей звичай часто приголомшує гостей з-за кордону. Можливо, окрім японців, які добре розуміють таку поведінку. Пропозиція змінити взуття на домашнє є для поляків чимось природним, і вони переконані, що це і є культурне ставлення до гостей. Тож якщо відвідаєте друзів у Польщі і господар запропонує вам домашні капці — не відмовляйтеся!

Піца з кетчупом і часниковим соусом

Піцу привезли до Польщі вже давно, тож поляки люблять цю страву так само, як італійці. Однак польські поціновувачі піци не уявляють, як можна з’їсти таку смакоту без... кетчупу й часникового соусу. Тож замовляючи піцу в Польщі, не дивуйтеся, якщо вас запитають: «Які соуси подати до неї?»

Обов’язковий пункт у різдвяному списку — фільм «Кевін сам удома»

Перебуваючи в Польщі в період зимових свят, ви неодмінно відвідаєте багато чарівних різдвяних ярмарків та познайомитеся з польськими традиціями. Ви будете вражені вишуканою і смачною різдвяною кухнею. Однак те, без чого багато поляків не відчують повною мірою святкової різдвяної атмосфери, може здатися вам дуже дивним. Уже багато років традицією майже кожної польської родини став перегляд комедії «Кевін сам удома». Достеменно не відомо, що саме стало причиною того, що перипетії маленького хлопчика вписалися в обов’язкову телевізійну програму, однак коли комедія з’являється на екранах, усі вмощуються перед телевізорами. Тому, перебуваючи в Польщі під час Різдва, підготуйтеся до майже двогодинного сеансу. І що з того, що ви переглядаєте цей фільм удвадцяте? Традиція зобов’язує!


Ширми на пляжах
Вирушаєте на польське море? Окрім прекрасних широких піщаних пляжів, ваше око тішитимуть і мальовничі ширми. Попри те, що цей звичай часто смішить і самих поляків, він все ж має пояснення. Балтика — це не південні води Адріатики й Середземного моря, і різкі північні вітри нерідко здіймають пісок. Тож не дивуйтеся: простирадло і ширма — обов’язковий набір для балтійського пляжника.

«Голі» бутерброди

Що таке бутерброди, знають усі. Ці два шматочки хліба з вкладеними поміж ними різними начинками — найшвидший і найпростіший перекус, а часто навіть повноцінна страва. Однак польська канапка дещо відрізняється від тих, які відомі в усьому світі. Поляки зазвичай беруть один шматочок хліба, на який кладуть те, що їм найбільше до вподоби. І не потрібно додаткового шматочка, щоб накривати зверху цю смакоту!

«100 літ» — не тільки на день народження
Поляки люблять веселитися та святкувати, і приводів для цього мають безліч. А часто святкують навіть без спеціальної оказії. Невід’ємною частиною урочистих заходів є пісня «100 літ» (Sto lat), тісно пов’язана з днем народження. Утім, поляки охоче й по кілька разів заспівають вам цей твір і на весіллях, і з нагоди річниці чи підвищення по службі, і навіть на зустрічах без особливого приводу.

Міністерство внутрішніх справ (пол. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych) 

Електронна пошта: kontakt@mswia.gov.pl 

Телефон: 222 500 112 

Факс: 22 601 39 88 

Електронна пошта: kontakt@mswia.gov.pl 

Телефон: 222 500 112 

Факс: 22 601 39 88 

Корисні контакти у Польщі
Міністерство внутрішніх справ (пол. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych) 

Електронна пошта: kontakt@mswia.gov.pl 

Телефон: 222 500 112 

Факс: 22 601 39 88 

Міністерство охорони здоров'я Польщі (пол. Ministerstwo Zdrowia) 

Адреса: ul. Miodowa 15, 00-952 Warszawa 

Електронна пошта: kancelaria@mz.gov.pl 

Корисні контакти у Польщі
Екстрені служби  

Диспетчерська система екстреної допомоги

Дiє в усіх країнах Європейського Союзу. Ця телефонна лінія діє за єдиним безплатним номером і координує дії поліції, пожежної охорони, швидкої медичної допомоги, рятувальників та інших спеціальних служб. 

Гарячі лінії (допомога, консультації) 

Інформаційна лінія МОМ Польща

Зателефонувавши на лінію, ви отримаєте інформацію про легальне перебування та роботу в Польщі, а також допомогу, доступну в надзвичайних ситуаціях.  

Оператори на лінії розмовляють українською, російською, польською, англійською та французькою. 

Графік роботи: понеділок — п’ятниця з 9:00 до 17:00 

Урядова гаряча лінія

Гаряча лінія для громадян Польщі та власників Карти поляка, які проживають в Україні

Сайт польського уряду для українців

Управління Верховного комісара ООН у справах біженців

Національний інтервенційно-консультаційний центр для постраждалих від торгівлі людьми

Фонд Ла Страда проти торгівлі людьми та рабства

Мета лінії — надавати допомогу постраждалим від торгівлі людьми. За потреби лінія залучає перекладачів. Графік роботи: понеділок — четвер з 9:00 до 19:00 

Державні служби  

Міністерство внутрішніх справ (пол. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych)  

  • надання документів, що засвідчують особу (польські паспорти, посвідчення особи) та водійських прав через мережу воєводств; 

  • зв’язки між центральними органами влади та місцевими урядами (за винятком сфери регіонального розвитку, за яку відповідає Міністерство регіонального розвитку); 

  • логістика й організація політичних виборів на національному рівні та рівні воєводств (але результати виборів — під наглядом Конституційного суду й адміністративних судів); 

  • регулювання імміграції та запобігання неврегульованій імміграції; 

  • інтеграція та реєстрація іммігрантів. 

Електронна пошта: kontakt@mswia.gov.pl 

Телефон: 222 500 112 

Факс: 22 601 39 88 

Міністерство охорони здоров'я Польщі (пол. Ministerstwo Zdrowia) 

Адреса: ul. Miodowa 15, 00-952 Warszawa 

Електронна пошта: kancelaria@mz.gov.pl 

Міністерство праці та соціальної політики Республіки Польща (пол. Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej Rzeczypospolitej Polskiej)  

Міністерство сформовано з колишнього Міністерства соціальних справ та скороченого Міністерства економіки. Від Міністерства економіки нове міністерство отримало повноваження у сфері зайнятості та боротьби з безробіттям, умов праці, трудових та профспілкових відносин. Соціальна частина політики міністерства дає йому повноваження з питань родини, соціальних пільг та соціального забезпечення. 

Адреса: ul. Miodowa 15, 00-952 Warszawa 

Електронна пошта: kancelaria@mz.gov.pl 

Міністерство внутрішніх справ (пол. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych) 

Електронна пошта: kontakt@mswia.gov.pl 

Телефон: 222 500 112 

Факс: 22 601 39 88 

Електронна пошта: kontakt@mswia.gov.pl 

Телефон: 222 500 112 

Факс: 22 601 39 88 

Корисні контакти у Польщі
Міністерство внутрішніх справ (пол. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych) 

Електронна пошта: kontakt@mswia.gov.pl 

Телефон: 222 500 112 

Факс: 22 601 39 88 

Міністерство охорони здоров'я Польщі (пол. Ministerstwo Zdrowia) 

Адреса: ul. Miodowa 15, 00-952 Warszawa 

Електронна пошта: kancelaria@mz.gov.pl 

Корисні контакти у Польщі
Екстрені служби  

112 

Диспетчерська система екстреної допомоги

Дiє в усіх країнах Європейського Союзу. Ця телефонна лінія діє за єдиним безплатним номером і координує дії поліції, пожежної охорони, швидкої медичної допомоги, рятувальників та інших спеціальних служб. 

Гарячі лінії (допомога, консультації) 

Інформаційна лінія МОМ Польща

Зателефонувавши на лінію, ви отримаєте інформацію про легальне перебування та роботу в Польщі, а також допомогу, доступну в надзвичайних ситуаціях.  

Оператори на лінії розмовляють українською, російською, польською, англійською та французькою. 

Графік роботи: понеділок — п’ятниця з 9:00 до 17:00 

22 490 20 44 

Урядова гаряча лінія

+48 47 721 75 75 

Гаряча лінія для громадян Польщі та власників Карти поляка, які проживають в Україні

+48 22 523 88 80  

Сайт польського уряду для українців

Управління Верховного комісара ООН у справах біженців

+48 22 628 01 20 

Національний інтервенційно-консультаційний центр для постраждалих від торгівлі людьми

+48 22 628 01 20 

Фонд Ла Страда проти торгівлі людьми та рабства

Мета лінії — надавати допомогу постраждалим від торгівлі людьми. За потреби лінія залучає перекладачів. Графік роботи: понеділок — четвер з 9:00 до 19:00 

+48 22 628 99 99, +48 605 687 750 

Державні служби  

Міністерство внутрішніх справ (пол. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych)  

  • надання документів, що засвідчують особу (польські паспорти, посвідчення особи) та водійських прав через мережу воєводств; 

  • зв’язки між центральними органами влади та місцевими урядами (за винятком сфери регіонального розвитку, за яку відповідає Міністерство регіонального розвитку); 

  • логістика й організація політичних виборів на національному рівні та рівні воєводств (але результати виборів — під наглядом Конституційного суду й адміністративних судів); 

  • регулювання імміграції та запобігання неврегульованій імміграції; 

  • інтеграція та реєстрація іммігрантів. 

Електронна пошта: kontakt@mswia.gov.pl 

Телефон: 222 500 112 

Факс: 22 601 39 88 

Міністерство охорони здоров'я Польщі (пол. Ministerstwo Zdrowia) 

Адреса: ul. Miodowa 15, 00-952 Warszawa 

Електронна пошта: kancelaria@mz.gov.pl 

Міністерство праці та соціальної політики Республіки Польща (пол. Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej Rzeczypospolitej Polskiej)  

Міністерство сформовано з колишнього Міністерства соціальних справ та скороченого Міністерства економіки. Від Міністерства економіки нове міністерство отримало повноваження у сфері зайнятості та боротьби з безробіттям, умов праці, трудових та профспілкових відносин. Соціальна частина політики міністерства дає йому повноваження з питань родини, соціальних пільг та соціального забезпечення. 

Адреса: ul. Miodowa 15, 00-952 Warszawa 

Електронна пошта: kancelaria@mz.gov.pl 

Корисні контакти  
1. Екстрені служби  

Диспетчерська система екстреної допомоги в усіх країнах Європейського Союзу

Телефон: 112

2. Гарячі лінії (допомога, консультації) 

Інформаційна лінія МОМ Польща

Телефон: 22 490 20 44

Урядова гаряча лінія

Телефон: +48 47 721 75 75 

Сайт польського уряду для українців

Управління Верховного комісара ООН у справах біженців

Фонд Ла Страда проти торгівлі людьми та рабства:

3. Державні служби  

Міністерство внутрішніх справ (пол. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych)  

Електронна пошта: kontakt@mswia.gov.pl 

Телефон: 222 500 112 

Факс: 22 601 39 88 

Міністерство охорони здоров'я Польщі (пол. Ministerstwo Zdrowia) 

Адреса: ul. Miodowa 15, 00-952 Warszawa 

Електронна пошта: kancelaria@mz.gov.pl

Міністерство праці та соціальної політики Республіки Польща 

Адреса: ul. Nowogrodzka 1/3/5, 00‐513 Warszawa 

Електронна пошта: info@mrips.gov.pl 

Корисні контакти у Польщі
Екстрені служби  

112 

Диспетчерська система екстреної допомоги в усіх країнах Європейського Союзу. Ця телефонна лінія діє за єдиним безплатним номером і координує дії поліції, пожежної охорони, швидкої медичної допомоги, рятувальників та інших спеціальних служб. 

Гарячі лінії (допомога, консультації) 

Інформаційна лінія МОМ Польща

Зателефонувавши на лінію, ви отримаєте інформацію про легальне перебування та роботу в Польщі, а також допомогу, доступну в надзвичайних ситуаціях.  

Оператори на лінії розмовляють українською, російською, польською, англійською та французькою. 

Графік роботи: понеділок — п’ятниця з 9:00 до 17:00 

22 490 20 44 

Урядова гаряча лінія

+48 47 721 75 75 

Гаряча лінія для громадян Польщі та власників Карти поляка, які проживають в Україні:

+48 22 523 88 80  

Сайт польського уряду для українців:

Управління Верховного комісара ООН у справах біженців:

+48 22 628 01 20 

Національний інтервенційно-консультаційний центр для постраждалих від торгівлі людьми:

+48 22 628 01 20 

Фонд Ла Страда проти торгівлі людьми та рабства:

Мета лінії — надавати допомогу постраждалим від торгівлі людьми. За потреби лінія залучає перекладачів.Графік роботи: понеділок — четвер з 9:00 до 19:00 

+48 22 628 99 99, +48 605 687 750 

Державні служби  

Міністерство внутрішніх справ (пол. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych)  

надання документів, що засвідчують особу (польські паспорти, посвідчення особи) та водійських прав через мережу воєводств; 

  • зв’язки між центральними органами влади та місцевими урядами (за винятком сфери регіонального розвитку, за яку відповідає Міністерство регіонального розвитку); 

  • логістика й організація політичних виборів на національному рівні та рівні воєводств (але результати виборів — під наглядом Конституційного суду й адміністративних судів); 

  • регулювання імміграції та запобігання неврегульованій імміграції; 

  • інтеграція та реєстрація іммігрантів. 

Електронна пошта: kontakt@mswia.gov.pl 

Телефон: 222 500 112 

Факс: 22 601 39 88 

Міністерство охорони здоров'я Польщі (пол. Ministerstwo Zdrowia) 

Адреса: ul. Miodowa 15, 00-952 Warszawa 

Електронна пошта: kancelaria@mz.gov.pl 

Міністерство праці та соціальної політики Республіки Польща (пол. Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej Rzeczypospolitej Polskiej)  

Міністерство сформовано з колишнього Міністерства соціальних справ та скороченого Міністерства економіки. Від Міністерства економіки нове міністерство отримало повноваження у сфері зайнятості та боротьби з безробіттям, умов праці, трудових та профспілкових відносин. Соціальна частина політики міністерства дає йому повноваження з питань родини, соціальних пільг та соціального забезпечення. 

Адреса: ul. Nowogrodzka 1/3/5, 00‐513 Warszawa 

Електронна пошта: info@mrips.gov.pl 

Польща
Корисні контакти у Польщі
Екстрені служби  

Диспетчерська система екстреної допомоги

Дiє в усіх країнах Європейського Союзу. Ця телефонна лінія діє за єдиним безплатним номером і координує дії поліції, пожежної охорони, швидкої медичної допомоги, рятувальників та інших спеціальних служб. 

Гарячі лінії (допомога, консультації) 

Інформаційна лінія МОМ Польща

Зателефонувавши на лінію, ви отримаєте інформацію про легальне перебування та роботу в Польщі, а також допомогу, доступну в надзвичайних ситуаціях.  

Оператори на лінії розмовляють українською, російською, польською, англійською та французькою. 

Графік роботи: понеділок — п’ятниця з 9:00 до 17:00 

Урядова гаряча лінія

Гаряча лінія для громадян Польщі та власників Карти поляка, які проживають в Україні

Сайт польського уряду для українців

Управління Верховного комісара ООН у справах біженців

Національний інтервенційно-консультаційний центр для постраждалих від торгівлі людьми

Фонд Ла Страда проти торгівлі людьми та рабства

Мета лінії — надавати допомогу постраждалим від торгівлі людьми. За потреби лінія залучає перекладачів. Графік роботи: понеділок — четвер з 9:00 до 19:00 

Державні служби  

Міністерство внутрішніх справ (пол. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych)  

  • надання документів, що засвідчують особу (польські паспорти, посвідчення особи) та водійських прав через мережу воєводств; 

  • зв’язки між центральними органами влади та місцевими урядами (за винятком сфери регіонального розвитку, за яку відповідає Міністерство регіонального розвитку); 

  • логістика й організація політичних виборів на національному рівні та рівні воєводств (але результати виборів — під наглядом Конституційного суду й адміністративних судів); 

  • регулювання імміграції та запобігання неврегульованій імміграції; 

  • інтеграція та реєстрація іммігрантів. 

Міністерство охорони здоров'я Польщі (пол. Ministerstwo Zdrowia) 

ul. Miodowa 15, 00-952 Warszawa 

kancelaria@mz.gov.pl 

Міністерство праці та соціальної політики Республіки Польща (пол. Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej Rzeczypospolitej Polskiej)  

Міністерство сформовано з колишнього Міністерства соціальних справ та скороченого Міністерства економіки. Від Міністерства економіки нове міністерство отримало повноваження у сфері зайнятості та боротьби з безробіттям, умов праці, трудових та профспілкових відносин. Соціальна частина політики міністерства дає йому повноваження з питань родини, соціальних пільг та соціального забезпечення. 

ul. Nowogrodzka 1/3/5, 00‐513 Warszawa

info@mrips.gov.pl

Залишились запитання?

bottom of page